ریپورتاژ خبری

روان کننده خانگی و طبیعی برای رابطه جنسی

بسیاری از کارشناسان سلامت جنسی، توصیه می کنند که از مصرف روان کننده هایی که حاوی پارابن، نفت، گلیسیرین و سایر قندها هستند، خودداری کنید. اگر محصول میزان کمی از این ترکیبات را دارد و شما می توانید در مورد اکثر ترکیبات آن اظهار نظر کنید، نشانه خوبی است که این محصول طبیعی است. (تک پزشک)

دقیقا چه چیزی «طبیعی» است؟

برخی از افراد برای جلوگیری از مواد خشن یا به طور بالقوه خطرناک در نواحی حساسی مانند واژن یا مقعد خود، روان کننده های طبیعی را انتخاب می کنند. آنچه که به عنوان روان کننده طبیعی محسوب می شود، تا حدودی قابل تفسیر است. وقتی به دنبال روان کننده هستید، ممکن است بخواهید از مواد شیمیایی و سمی خاصی که در مواد غذایی، لوازم آرایشی و محصولات مو یافت می شوند، نیز اجتناب کنید. به عنوان مثال، اگر نمی دانید که در مورد یک ماده چگونه نظر بدهید، این احتمال وجود دارد که بدنتان نداند که چگونه آن را پردازش کند و سلامت شما به خطر افتد. بسیاری از کارشناسان توصیه می کنند که از مصرف روان کننده هایی که حاوی پارابن، نفت، گلیسیرین و سایر قندها هستند، خودداری کنید. اگر محصول میزان کمی از این ترکیبات را دارد و شما می توانید در مورد اکثر ترکیبات آن اظهار نظر کنید، نشانه خوبی است که این محصول طبیعی است.

روغن بادام شیرین

روغن بادام شیرین پوست های حساس را مرطوب و نرم می کند. بوی فوق العاده ای دارد و خوردن آن بی خطر است، بنابراین برای رابطه جنسی دهانی و مقعد گزینه مناسبی است. این روغن قدرت ماندگاری بالایی دارد، پس نیازی نیست نگران اعمال کردن مجدد آن در بازه های زمانی کوتاه مدت باشید. یکی از محدودیت های مهم که نیاز است تا به خاطر داشته باشید: روغن بادام را نباید با کاندوم لاتکس استفاده کنید. این مساله برای این روغن و تمام روان کننده های مبتنی بر روغن صادق است. این روغن می تواند باعث پارگی کاندوم ها شود.

آلوئه ورا

اگر تاکنون از آلوئه ورا جهت آفتاب سوختگی استفاده کرده اید، پس می دانید که می تواند تا چه اندازه آرامش بخش باشد. به عنوان یک روان کننده، آلوئه ورا باعث افزایش آب رسانی و کاهش تحریک پوستی می شود. آلوئه ورا مبتنی بر آب است، بنابراین بر خلاف روغن ها، استفاده از آن با کاندوم بی خطر است. فقط مراقب محصولات مبتنی بر آلوئه با مواد افزودنی مانند الکل باشید.

روغن حیوانی

روغن حیوانی نوعی کره تفت داده شده است که بیشتر در آشپزی آسیای جنوبی مورد استفاده قرار می گیرد. این روغن به دلیل داشتن خواص درمانی آن بعنوان جایگزینی برای کره سنتی، محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. روغن حیوانی می تواند پوست را مرطوب کرده و نرم کند و اسیدهای چرب سالم را تامین کند، که این مسائل آن را تبدیل به یک روغن خوب برای نواحی حساس بدن می کند. با این وجود، این روغن می تواند باعث پارگی کاندوم شود. و از آنجا که روغن حیوانی یک محصول لبنی است، احتمالا بهترین انتخاب برای رابطه جنسی طولانی مدت نیست. اگر فورا آن را نشویید، در نهایت می تواند بر روی یا داخل قسمت هایی از بدن فاسد شده در جاهایی از بدن که هرگز نمی خواهید که چیزی فاسد شود.

روغن زیتون

روغن زیتون، محصول دیگری است که در خرید بعدی برای آشپزخانه باید آن را تهیه کنید. مانند دیگر روغن های طبیعی، روغن زیتون می تواند برای افزایش رطوبت و کاهش سایش فوق العاده باشد. اما پوست شما روغن زیتون را جذب نمی کند، پس اگر بلافاصله آن را نشوئید، می تواند منافذ شما را مسدود کند. همچنین باید از مصرف روغن زیتون همراه با کاندوم اجتناب کنید.

روان کننده های خانگی که باید از مصرف آنها اجتناب کنید

قبل از اینکه بیش از حد هیجان زده شوید تا وسایل خانه خود را برای یک روان کننده خانگی زیر و رو کنید، باید بدانید که از برخی از محصولات تحت هر شرایطی باید اجتناب کنید.

روغن کودک

وقتی صحبت از روان کننده می شود، می خواهید از هر چیز حاوی نفت یا روغن معدنی به عنوان ماده اصلی جلوگیری کنید. این موارد شامل روغن کودک نیز می شود. اگر از آن در واژن استفاده می کنید، روغن کودک می تواند احتمال عفونت هایی مانند واژینوز باکتریایی را افزایش دهد. به علاوه، شستن آن کار دشواری است. این روغن ناخوشایند است، اما می تواند خطرناک نیز باشد. اگر روغن کودک با کاندوم یا اسباب بازی جنسی تماس پیدا کند، می تواند این مواد را خراب کند.

وازلین

اگر از وازلین یا دیگر ژل های نفتی جهت مرطوب کننده استفاده می کنید، می دانید که می تواند پوست شما را نرم و صاف کند. متاسفانه به این معنا نیست که یک روان کننده فوق العاده است. از یک لحاظ، وازلین به جای اینکه لغزنده باشد، چرب است. بدان معنا است که بر روی بدنتان، ملحفه ها و لباس ها می چسبد. استفاده از کاندوم نیز امن نیست. مطالعه ای همچنین نشان داد افرادی که وازلین را به صورت واژنی استفاده می کردند، ۲.۲ برابر بیشتر از سایرین به واژینوز باکتریایی مبتلا شدند.

منبع: مجله اینترنتی سلام دنیا

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا