ریپورتاژ خبری

دکتر رامین علوی نژاد

در طی مطلب زیر، به علل لزوم مراجعه به یک روانشناس، تفاوت های روانشناس، روانپزشک، مشاور و روانکاو می پردازیم. همچنین با معرفی دکتر رامین علوی نژاد شما را در زمینه ی شناخت نوع نیاز خود برای مراجعه به روانشناس راهنمایی می کنیم. چرا که، این حوزه دارای ابعاد مختلفی بوده که آگاهی از آنها در تصمیم گیری شما موثر می باشد.

با دکتر رامین علوی نژاد بیشتر آشنا شویم

حتما تا به حال، شما و یا اطرافیانتان دچار برخی بیماری های جسمی شده اید. حال از یک سرماخوردگی ساده گرفته تا خدای نکرده بیماری های حادتر. در این شرایط دغدغه ی اصلی شما چیست؟ قطعا درمان! حاضر خواهید بود به هر نحوی حتی با اخذ وام و قرض، اقدام به درمان مشکل پیش آمده کنید. حال در نظر داشته باشید، که این فقط یک عارضه ی جسمی است، ما برای مشکلات روانی، هراس و سردرگمی های خود نیز، نیاز به درمان داریم. دکتر رامین علوی نژاد با ارائه با کیفیت ترین رواندرمانی ها قادر به ارتقا سطح کیفی زندگی شما خواهند بود.

در بسیاری از جوامع پیشرفته، مراجعه به روانشناس، بخشی از زندگی روزمره ی آنها به شمار می آید. به طوری که، در ماه یا در هفته، روز خاصی را برای ملاقات تعیین کرده و در رابطه با شغل، زندگی و مشکلات روزمره ی خود از روانشناس مربوطه مشاوره دریافت می کنند. اما متاسفانه، در کشورهای در حال توسعه، تا زمانی که شخص به یک مشکل روانی یا اختلالات جدی برخورد نکند، به فکر مراجعه به یک متخصص روانشناس نمی افتد.

دکتر رامین علوی نژاد، با سالها تحصیل، تحقیق و تجربه در زمینه ی روانشناسی و روان درمانی با مطالعه بر روی بیمارانی که دچار اختلالات روانی حاد بوده اند، به این نتیجه رسیده اند که، بیمار حتی اگر شش ماه یا یکسال قبل از بروز معضلات جدیِ خود به روانشناس مراجعه می کرد، هرگز سردرگمی ها و دلهره های امروز را تجربه نمی کرد. بله دوست عزیز، تحت نظر یک متخصص و با دریافت مشاوره، می توان از بروز بسیاری از مشکلات آتی جلوگیری نمود.

چه زمانی می بایست تحت نظر روانشناس قرار بگیریم؟

فوبیا: زمانی که شما دچار ترسی غیر عادی می باشید، به طور مثال به دلیل ریشه های کودکی خود، مرگ عزیزان خود را دائم تصور می کنید و یا از ارتفاع وحشت دارید، می توانید به راحتی این مسئله را کنترل نمایید. اما به شرطی که، یک متخصص تحت عنوان روانشناس به شما کمک کند.

مشکلات خانوادگی

می توان اذعان داشت، مشکلات خانوادگی یکی از شایع ترین معضلات هر جامعه است. رفتار و کاراکتر افراد با هم متفاوت میباشد، حتی اگر آنها عضو یک خانواده باشند. به همین دلیل، امکان بروز اختلاف وجود دارد. در نتیجه، راهکار های یک روانشناس زبده، در این مسیر یاری رسان شما خواهد بود.

اضطراب

استرس و اضطراب جز جدایی ناپذیر زندگی می باشند و همواره وجود دارند. مسئله ی مهم، شیوه ی برخورد با آنها و کنترل صحیح آنها می باشد. نه اشتباه نکنید! اینکه شما اضطراب های خود را سرکوب کنید، یک راه حل نیست! شما باید آنها را کنترل و به درستی بروز دهید. چرا که، سرکوب آنها نتیجه ای جز معضلات جدی تر در آینده ای نه چندان دور نخواهد داشت.

فقدان و مرگ عزیزان

مرگ، همانطور که نوعی از دست دادن محسوب میشود، یک نعمت بزرگ نیز میباشد. چرا که، با نعمت مرگ انسان ها با تولدی دوباره قدم در مرحله ی بعدی زندگی می نهند. اما خب این اتفاق طبیعی برای بازماندگان بسیار ناراحت کننده میباشد. چه بسا، برخی هرگز نمی توانند به تنهایی با از دست دادن عزیزان خود کنار بیایند و زندگی آنها به طور جدی مختل میشود. اما یک روانشانسِ متخصص مثل دکتر رامین علوی نژاد، می تواند به آنها کمک کند تا این مسیر را راحت تر پشت سر بگذارند.

این ها تنها برخی از برجسته ترین شرایطی بود که، توصیه میشود فرد به روانشناس مراجعه نماید. اما همانطور که پیشتر نیز گفتیم، دریافت مشاوره یک روتین در زندگی جوامع پیشرفته تلقی میشود. و این بدین معناست که، حتما بیماران و افراد دچار مشکل حاد روانی نباید تحت نظر روانشناس باشند! چرا که، مشاوره یک راه پیشگیری نیز محسوب میشود.

تفاوت روانپزشک و روانشناس در چیست؟

حتما می دانید که تخصص های مختلفی در رشته ی پزشکی می توان اخذ نمود. روانپزشک نیز، شخصی است که در رشته ی پزشکی تحصیل نموده و پس از پشت سر گذاشتن دوره پزشکی عمومی، در رشته ی روانپزشکی تخصص دریافت کرده است. در نتیجه، وی در موارد خاص برای بیماران دارو تجویز نموده و بعضا بیمار را، در شرایط حاد روانی بستری می کند.

اما روانشناس، در رشته ی علوم انسانی تحصیل نموده و تحصیلات دانشگاهی خود را در زمینه روانشناسی به اتمام رسانده است. دکتر رامین علوی نژاد، عضو سازمان نظام روانشناسی، انجمن روانشناسی ایران و British psychological society learning centre میباشند که به حل مشکلات فردی، خانوادگی و همچنین اختلالات روانشناختی می پردازند. ایجاد آگاهی و بینش نسبت به نقاط قوت و نکات مثبت زندگی، در کنار حل مشکلات، از جمله راهکارهای آسان نمودن مسیر زندگی هستند، که با مراجعه به یک روانشناس حاذق حاصل می گردند.

روانشناسی و روانپزشکی در عین تفاوت هایشان، مکمل یکدیگر می باشند.

آیا دکتر رامین علوی نژاد روانشناس، خدمات مشاوره هم ارائه می دهند؟

همانطور که می دانید، مشاور و روانشناس در عین مکمل بودن، دارای تفاوت هایی نیز هستند.

مشاور، شخصی میباشد که با استفاده از دانش روانشناسی اقدام به ارائه مشاوره می نماید. یعنی شما می توانید برای دریافت مشاوره ی کاری، تحصیلی، ازدواج و… به مشاور مراجعه نمایید. وی به ریشه یابی و آنالیز مسائل روانی نمی پردازد و صرفا با ارائه راهکارهایی مفید شما را در تصمیم گیری یاری می کند.

اما روانشناس، به ریشه یابی اختلالات روانی می پردازد و با آنالیز شخصیت و مشکلات شما اقدام به درمان اختلالات روانی همچون وسواس، عادت های بد، افسردگی و… می پردازد.

چه بسا، روانشناس در شرایط خاص می تواند شما را به یک مشاور ارجاع داده و یا حتی برعکس، مشاور به شما توصیه کند تا به یک روانشناس مراجعه کنید. این یک امر طبیعی در این حوزه می باشد و نشان دهنده ی تبحر و تجربه ی بالا روانشناس یا مشاور است.

در این راستا، دکتر رامین علوی نژاد، علاوه بر فعالیت در حوزه ی روانشناسی، به ارائه ی خدمات مشاوره نیز می پردازند. بدین ترتیب، با مراجعه به مطب دکتر علوی نژاد، می توانید با یک تیر دو نشان زده و ایشان در هر دو زمینه همراه شما عزیزان خواهند بود.

روانکاوی

دکتر رامین علوی نژاد، علاوه بر ارائه خدمات مشاوره و روانشناسی، در حوزه ی روانکاوی نیز تبحر دارند. روانشناسی یک رشته بوده اما، روانکاوی را می توان یک تکنیک به شمار آورد. روانکاوی، زیرمجموعه ی روانشناسی بالینی بوده و شما را از احساسات ناهوشیار خود آگاه می کند. روانکاوی، زیرمجموعه ی روانشناسی بالینی بوده و یک تکنیک به شمار می آید.

به طور معمول، ما نمی توانیم دقیقا آن چیزی که موجب رنجش ما شده است را به وضوح ببینیم. اما عواقب آن، مثل ترس، افسردگی، پرخاشگری و… به راحتی قابل مشاهده است.

بنابراین، یک روانشناس خوب که در روانکاوی هم مهارت دارد، می تواند آتش زیر خاکستر اختلالات رفتاری را به خوبی درک نموده و ریشه های ترس های ما را تفسیر نماید. به این ترتیب، شناخت بیشتری از خود پیدا کرده و بیش از گذشته می توانیم در جهت درمان خود بکوشیم.

برخی بر این باورند که روانکاوی، فقط در مورد میل جنسی است. اما این یک باور غلط بوده و روانکاوی بر بسیاری از جنبه های دیگر نیز متمرکز میباشد. این نوع درمان ممکن از دوره ی طولانی تری نسبت به دیگر روش های درمانی برخوردار باشد، اما موفقیت حاصل از آن بسیار چشمگیر و ماندگارتر میباشد.

آیا برای مشکلات مختلف، باید به روانشناس مربوط به همان حوزه مراجعه نمود؟

روانشناسی یک رشته ی واحد نبوده و در زمینه های زیادی گسترش پیدا کرده است، که هر یک اهداف مخصوص به خود را دارند. به طور مثال: روانشناس بالینی، روانشناس ازدواج، روانشناس خانواده، روانشناس افسردگی، روانشناس کودک و….

در وب سایت رسمی خدمات مشاوره و روانشناسی دکتر رامین علوی نژاد، مقالاتی برای افزایش دانش روانشناسی شما وجود دارند که با مطالعه ی آنها می توانید تصمیم بگیرید که در کدام زمینه نیاز به دریافت مشاوره دارید و با آگاهی بیشتری اقدام به مراجعه به روانشناس نمایید. در ادامه، به معرفی برخی از این مقالات می پردازیم. با ما همراه باشید.

زوج درمانی در تهران

زوجین برای آغاز یک زندگی موفق می بایست به شناخت یکدیگر بپردازند. به خصوص در کلان شهرهایی همچون تهران، با وجود سکونت خانواده های بسیار زیاد و با فرهنگ های مختلف، مراجعه به روانشناس ازدواج یک ضرورت به شمار می آید.

زوج درمانی در تهران بسیاری از موانع موجود برای یک زندگی شاد را پیش بینی می کند. اگر هم زن و هم شوهر برای ادامه زندگی انگیزه داشته باشند مشاوره می تواند مشکلات ارتباطی آنها را حل و فصل کند. روانشناسی پیش از ازدواج، منجر به تشکیل یک زندگی موفق خواهد بود.

روانشناس خانواده در تهران

بعد از ازدواج، جامعه ای تحت عنوان خانواده تشکیل می شود، که بستری برای تولید مثل و بقای نسل می باشد. با مراجعه به روانشناس خانواده در تهران نه تنها می توان روابط و مشکلات اعضای خانواده را شناسایی و به طور ریشه ای حل نمود، بلکه می توان به تربیت و آموزش صحیح نسل های بعدی نیز پرداخت.

روانشناس افسردگی در تهران

گمان می کنم همگی ما با به میان آمدن نام روانشناس، اولین اختلالی که به ذهنمان خطور می کند، افسردگی باشد. در شهرهای شلوغ و پر جمعیتی مثل تهران، با وجود فشار و مسئولیت های بالا، افسردگی یک اختلال روانی شایع بین افراد می باشد، که میزان آن در هر شخص متفاوت است. دکتر رامین علوی نژاد با سالها تجربه و گذراندن تحصیلات آکادمیک به موفقیت های زیادی در زمینه ی درمان افسردگی دست یافته اند و همراهی مجرب، در مسیر درمان شما خواهند بود. ایشان یک روانشناس افسردگی در تهران هستند. با مراجعه به ایشان افسردگی خود را درمان کنید.

خدمات روانشناسی و مشاوره دکتر رامین علوی نژاد

  • ارائه مشاوره خانواده و حل مشکلات اعضا
  • ارائه مشاوره ی پیش از ازدواج
  • ریشه یابی و درمان مشکلات رفتاری، رشدی، خلقی و یا هیجانی کودکان با استفاده از روانشناسی کودک
  • درمان مشکلات وسواس، افسردگی، اضطراب، بیش فعالی و… با بهره گیری از روانشناختی فردی
  • درمان رفتار های عادت گونه و نادرست
  • درمان اختلال شخصیت منفعل پرخاشگر، پارانویا، اختلالات خوردن، حملات پانیک و…
۴.۳/۵ - (۶ امتیاز)

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا